Tajemství královny Kleopatry

29.01.2020

Co stálo za krásou královny Kleopatry?

Zlato!!!!!!!

Skutečnost, že je zlato vzácný a drahocenný kov je známé již z dávné historie. Již staří Egypťané v době Antiky používali zlato spolu s dalšími přírodními surovinami. Vzniklé masti, vody, tinktury a další produkty pro ně představovaly doslova elixír mládí a i proto byly zlatu připisovány další blahodárné účinky jako například oživování těla, omlazování, léčení mnohých onemocnění a očištění těla, mysli i ducha. Z těchto důvodů bylo zlato v tehdejší době spolehlivým nástrojem pro krásu, ale také pro zdraví. Tento trend se v oblasti péče o pleť a tělo drží tisíce let a zejména v současnosti jsou drahé kovy v kosmetice hojně využívány.

V pečujících přípravcích se zlato může vyskytovat převážně ve dvou formách a to v podobě koloidního zlata tzn. rozptýlení malých částic zlata v tekutině,nebo ve formě mikroprášku.

Tyto malé mikročástečky zlata mají unikátní účinky a to zejména z hlediska regenerace pleti, navrácení pleti svěžesti a pružnosti a dokonce podporují přenos molekul kyslíku přímo do pokožky. V neposlední řadě působí mikročástečky zlata společně s antioxidanty proti předčasnému stárnutí pokožky a podporují mikrocirkulaci krve, čímž významně bojují proti vzniku vrásek. Pravidelným používáním těchto přípravků získá pleť vláčnost, pružnost a bude zdravě rozzářená.

Pro zdravý vzhled naší pleti je důležitá správná výživa, pitný režim a především adekvátní péče odpovídající danému typu pleti. Ochrana před negativními vlivy vnějšího prostředí, ať už povětrnostními, nebo UV zářením, by měla být samozřejmostí pro každého z nás, a proto jsou přípravky s obsahem zlata ideální volbou kvalitní péče o pleť.

Tiande přichází s novinkou a tou je zlatá slupovací maska.