Endometrioza

29.02.2020

Endometrioza

Endometrioza co se za tím slovem skrývá? Pojďme si to vysvětlit.

Co je endometrióza?

Slovo endometrióza pochází z latinského endometrium, které představuje výstelku dutiny děložní. Jedná se o onemocnění, u kterého se částečky sliznice, jež z těla přirozeně neodejdou, nacházejí na reprodukčních orgánech v oblasti pánevního dna.

Endometrióza nejčastěji postihuje ženy v reprodukčním věku, přičemž právě ona bývá jednou z nejčastějších komplikací z hlediska ženské plodnosti. Statistiky uvádí, že zhruba 6-10 % žen v plodném věku trpí endometriózou, u 30-50 % případů je hlavním důvodem neplodnosti. Projevy a také komplikace spojené s endometriózou nejsou nikterak příjemné, zejména pak v okamžiku, kdy pár touží po miminku. Šance na početí totiž bývají zpravidla podstatně nižší.

Podle nejstarší teorie může být hlavním viníkem menstruace. Během měsíčků se krev vyplavuje ven pochvou, ovšem částečky děložní sliznice mohou ulpít na vejcovodech či dutině břišní, kde se následně usídlí. Teorii o to víc podporuje skutečnost, že endometriózou nejčastěji trpí ženy se silnou a častou menstruací nebo dívky s poruchou menstruačního cyklu.

Způsobená pak může být nejen opakovanými záněty, ale i vysokou hladinou estrogenu v krvi. Endometriózou podle imunologů nejčastěji trpí ženy se sníženou imunitou a také s protilátkami proti endometriu.

Ačkoli každá teorie vychází z jiných poznatků, odborníci se shodují, že na vzniku endometriózy se podílí více faktorů, zejména pak problémy s imunitou, porucha genetiky a také hormonální nerovnováha.

Jaké jsou její projevy?

Každá žena je jiná, ovšem mezi typické příznaky endometriózy patří chronická bolest v oblasti kříže a pánevního dna, bolestivý nebo nepříjemný pohlavní styk, poruchy menstruačního cyklu, křeče během ovulace a problémy s početím. Mezi varovné příznaky se řadí také problémy a bolesti během vyprazdňování, nevolnosti i neobvyklá únava. Endometrióza bývá často spojena s vyšším rizikem potratů i mimoděložního těhotenství.

Jakým způsobem se obvykle léčí?

Spousta odborníků zastává názor, že při lehčích formách endometriózy je vhodná hormonální léčba, díky které dochází k úpravě cyklu, zmírní se příznaky onemocnění a zamezí se tvorbě nové endometriózy. Hormonální terapie je podle slov lékařů vysoce úspěšná, přesto se může stát, že u 20-50 % žen se po vysazení léčby může endometrióza opětovně vrátit. U rozvinuté a závaznější formy onemocnění se řada gynekologů přiklání spíše k operativnímu zákroku.

Můžete si pomoc sama? Říkáme ano a opět ano

Vznik a následný průběh endometriózy někdy nejde zcela ovlivnit, o to horší je, pokud s ní bojujeme a přitom toužíme po miminku. Rozhodně ale není důvod ztrácet naději. Je totiž hned několik možností, které vám v boji proti nepříjemnému onemocnění pomohou.

V první řadě je důležitá změna jídelníčku a životního stylu. Podstatné je vynechat konzumaci polotovarů, příjem alkoholu i cukru, stejně tak zanechat kouření. Celkový detox a očista organismu.

Velmi pomůže, pokud se pokusíte nastolit ve svém těle hormonální rovnováhu. Je totiž zřejmé, že právě endometrióza je způsobena jejich nevyváženým působením. Skvěle vám v tom pomohou přírodní produkty, jež pomáhají harmonizovat menstruační cyklus, podporují ovulaci a srovnávají hladiny všech ženských hormonů.

Doporučení TianDe :

1 krok - Detoxikace organismu + odkyselení -Detoxikačni náplasti na nohy, bylinný čaj Tibestský sběr, nebo čaj Ostropestřec a citrocalcevit na odkyselení organismu.

2 krok -Zharmonizovat organismus a nastolit hormonální rovnováhu- vyměňte běžně prodejné vložky z drogerie za bylinné vložky které jsou z bavlny a které obsahují 38 bylin podporující ženské zdraví.

Začněte Nefritovou svěžestí s aloe vera a pokračujte bylinnými vložkami Energie bylin.

Doporučujeme dělat opakovaně 10 denní kůru s vložkami Energie života.

Používejte intomní gel s kolonoidním stříbrem.

Pijte Ženský čaj ,který je namíchán z unikátních bylinek z nejčisšího místa na Altaji a mají neobyčejnou sílu ženu zharmonizovat tak aby se cítila velmi dobře.

Co říkají zákaznice, které si prošli stejnými potížemi?

Věra B.

Chtěla bych poděkovat kamarádce, že mě přivedla k Tiande. Před pár lety jsem podstoupila laparoskopii cysty a byla mi zjištěna endometrioza. Před třemi lety jsem byla na další laparoskopii a brala jsem hormonální leky. Kamarádka mi doporučila vložky EB,intimní gel, pila jsem ženský čaj a s ostropestrec,. Po půlročním používání produktů se zadařilo a já na ultrazvuku viděla maličký zázrak.Dnes mi doma spinka tříměsíční klouček ❤

Pokud i vás trápí podobná situace proč to prostě nezkusit jinak?

Stačí vyplnit formulář kam stačí napsat co vás trápí a my se s vámi spojíme.